Máte vypnutý JavaScript, takže vám nebude fungovat většina funkcí tohoto webu. Povolte prosím JavaScript v nastavení prohlížeče (návod zde).

Nápověda

Služba O2 TV Air

Jak si aktivuji službu O2 TV Air?

Službu O2 TV Air si můžete aktivovat na lince 800 111 000. Pro přístup ke službě je nutné přihlášení pomocí stejných přístupových údajů jako do Moje O2 (O2 ID a Heslo). Přístupové údaje se aktivují do 2,5 hodiny.

Pokud chci využívat službu O2 TV Air musím mít internet od O2?

Ne, službu O2 TV Air můžete využívat na jakémkoli internetu. Pro použití ve Vaší televizi přes set-top-box doporučujeme rychlost připojení nejméně 6 Mbit/s. Na elektronickém zařízení doporučujeme rychlost připojení o rychlosti nejméně 0,5 Mbit/s.

Služba O2 TV Air se mi na TV seká, funguje zpomaleně, čím to může být?

Pro použití ve Vaší televizi přes set-top-box je doporučovaná rychlost připojení nejméně 6 Mbit/s. Pokud máte set-top box zapojený přes WiFi, zkuste jej zapojit přes kabel. Na kanále 444 si můžete zkontrolovat datový tok O2 TV Air, měl by se vyšplhat na 3,5Mbit/s. Jedná se o profil čistého videosignálu, ke kterému se připočítává ještě zvuková stopa a provozní režie. Pokud se nevyšplhá na 3,5Mb/s může být vytěžování Vaší internetové linky jinými aktivitami (stahování souborů, sledování videa nebo poslech hudby na internetu aj.). Doporučujeme všechny aktivity vypnout. V případě přetrvávajících obtíží volejte na linku 800 111 000.

Na jakých zařízeních služba O2 TV Air funguje?

Služba O2 TV Air funguje na Vaší televizi přes kompatibilní set-top-box (IP4TV EVO-4T, EKT DID7006mTF ), na webových stránkách www.o2tv.cz a přes aplikaci O2 TV v elektronických zařízeních. Aplikace O2 TV je dostupná na mobilních telefonech a tabletech s OS Android 4.0 a vyšším a mobilních telefonech a tabletech s OS iOS 7.0 a vyšším. Webové stránky www.o2tv.cz jsou dostupné na PC a noteboocích s OS Windows XP a vyšším.

Na kolik zařízení se mohu přihlásit pod jedním uživatelským účtem? Můžu sledovat televizní pořady a tituly z Videotéky současně na všech zařízeních?

Pod jedním uživatelským účtem se můžete přihlásit na jednom set-top-boxu a na čtyřech dalších elektronických zařízeních. Je možné současně sledovat na jednom zařízení např. TV kanál a na druhém film z O2 Videotéky.

Pokud chcete prostřednictvím služby O2 TV Air sledovat pouze živé vysílání, pak je možné využít dvě z výše zmíněných zařízení a na každém z těchto dvou zařízení sledovat jiný televizní kanál.

Jak poznám, kolik zařízení již mám zaregistrovaných? Pokud překročím limit těchto zařízení, jak si mohu zrušit jedno a přihlásit druhé?

Správa zařízení je v tuto chvíli dostupná pouze prostřednictvím aplikace O2 TV pro chytré telefony a tablety (webovou verzi připravujeme). Ve správě zařízení máte uvedeno, kolik různých zařízení již přistoupilo k Vašemu účtu a zároveň zde můžete zrušit zařízení v případě překročení limitu zařízení na účet. V případě, že již máte překročený limit a nemůžete se přihlásit a tím zrušit jiná zařízení kontaktujte naší technickou podporu na lince 800 02 02 02.

Jaké jsou minimální požadavky na můj PC nebo notebook pro spuštění O2 TV Air?

Ke sledování živých kanálů a prostřednictvím webových stránek www.o2tv.cz je nutné, aby vaše internetové připojení, počítač a prohlížeč splňovaly určité předpoklady. To vše snadno ověříte na stránce Kontrola kompatibility.

Jaké funkce jsou dostupné v aplikaci a na webu O2TV.cz pokud mám aktivní službu O2 TV Air?

Živé vysílání - přístup k živému vysílání s 60 kanály s možností pozastavení a přehrání pořadu až 50 hodin po jeho odvysílání.

Programový průvodce, který vám nabízí přehled o vysílaných programech na všech TV kanálech, které jsou dostupné.

100 hodin nahrávek na pár kliknutí v set-top-boxu na webu nebo v aplikaci v telefonu a máte nastaveno nahrávání pořadu z kteréhokoli kanálu. Nahrát si můžete více než 4 dny vysílání a pořady na vás počkají klidně i 30 dní.

Přístup do Videotéky, kde můžete tituly zapůjčovat a přehrávat (zapůjčení je možné na webu a v aplikaci pro Android, iOS zapůjčení neumožňuje z důvodu licenční politiky Apple).

Registrace a přihlášení

Jak se zaregistruji a přihlásím k O2 TV Air?

Pro přihlášení ke službě O2 TV Air v set-top-boxu, aplikaci i na webu www.o2tv.cz je třeba využít O2 ID. O2 ID je přihlašovací jméno společné pro všechny internetové služby od O2 a získáte ho na lince 800 111 000.

Co dělat, když zapomenu heslo?

Heslo si můžete obnovit. Pro obnovení přihlašovacích údajů budete potřebovat e-mail a telefonní číslo, které jste zadávali při registraci. Pokud máte službu hrazenou přes fakturu, obnovit heslo můžete na webu www.moje.o2.cz

Videotéka O2

Jak si půjčím film?

Zapůjčení filmu je možné na webu a v aplikaci pro Android, iOS zapůjčení neumožňuje z důvodu licenční politiky Apple). Přes set-top-box půjčit film nelze. Je potřeba navštívit webové stránkywww.o2tv.cz nebo aplikaci O2 TV pro android. Přihlásíte se a vyberete si libovolný film. Po zakoupení ho najdete i ve Vaší TV. V Menu, v sekci O2 Videotéka - Půjčit film - Zapůjčené.

Jak dlouho mám film k dispozici a kolikrát si ho můžu pustit?

Film máte k dispozici na 48 hodin od zapůjčení. Během této doby si ho můžete pustit kolikrát chcete, zcela bez omezení. I když si film pustíte těsně před vypršením výpůjční doby, můžete ho zhlédnout až do konce.

Kde (na jakém zařízení) si můžu film pustit?

Film, který jste si půjčili v O2 Videotéce na webu, si můžete pustit:

  • Na počítači nebo notebooku v internetovém prohlížeči (přímo na těchto webových stránkách). K počítači můžete připojit jako externí monitor i televizi nebo projektor.
  • Na jakékoli televizi s kompatibilním set-top-boxem (IP4TV EVO-4T, EKT DID7006mTF)
  • Na tabletu nebo chytrém telefonu

Na některých zařízeních nemusí být možnost vypůjčit si nebo přehrát film dostupná. Více zjistíte na stránce Kontrola kompatibility.

Můžu se dívat ne jeden film z více zařízení současně?

Ne. Film můžete v jeden okamžik sledovat jen na jednom zařízení. Můžete ale začít sledovat film na jednom zařízení a dokoukat ho na jiném zařízení, pro které je dostupný (třeba začít na televizi a dokoukat film na notebooku).

Jak si pustím film z počítače na TV, pokud mám set-top-box?

Přihlásíte se na internetových stránkách www.o2tv.cz a vyberete si libovolný film. Po zakoupení ho najdete i ve Vaší TV. V Menu, v sekci O2 Videotéka - Půjčit film - Zapůjčené.

Kde najdu filmy, které mám právě půjčené?

Všechny své aktuálně vypůjčené filmy najdete v sekci Moje filmy, a to buď po přihlášení (jako registrovaný uživatel), nebo po zadání telefonního čísla, které jste použili při pořízení filmu pomocí Premium SMS nebo voucheru. Pokud ke službě využíváte i set-top-box, po zakoupení ho najdete i ve Vaší TV. V Menu, v sekci O2 Videotéka - Půjčit film - Zapůjčené.

Můžu si film stáhnout?

Ne, O2 Videotéka neumožňuje stahování filmů. Filmy sledujete formou tzv. streamingu. To znamená, že data ze serveru O2 Videotéky putují po internetu do vašeho počítače, chytré televize, tabletu nebo set-top-boxu O2 TV a film běží v přehrávači internetového prohlížeče.

Ve kterých zemích je O2 Videotéka dostupná?

Licence na filmy v O2 Videotéce nám umožňují legálně půjčovat filmy výhradně na území České republiky. Zpřístupnění služby uživatelům z jiných zemí zatím neplánujeme.

Platby ve Videotéce

Jak můžu za film zaplatit?

Za půjčení filmu z O2 Videotéky můžete zaplatit:

  • pomocí Premium SMS (více)
  • přes pravidelné vyúčtování (více)
  • z kreditu předplacené karty (více)
  • voucherem (více)

Jak funguje platba pomocí Premium SMS?

Tento způsob platby je dostupný všem, nezáleží, u kterého jste operátora. U vybraného filmu zadáte své telefonní číslo. Zpět vám přijde SMS s detaily o filmu a ceně. Odpovědí "ano" půjčení filmu potvrdíte. Teprve v tuto chvíli vám přijde Premium SMS v hodnotě vybraného filmu + 9 Kč (náklady na tuto platební metodu). Od okamžiku úspěšného doručení Premium SMS je vám film k dispozici na 48 hodin. Abyste mohli Premium SMS přijmout (a film tak zaplatit), musíte mít na svém mobilním čísle aktivní službu Premium SMS.

Na film se můžete začít dívat hned, nebo odložit sledování na později. V takovém případě stačí přejít do sekce Moje filmy a zadat kód, který vám přišel v SMS zprávě. Pokud ke službě využíváte i set-top-box, po zakoupení ho najdete i ve Vaší TV. V Menu, v sekci O2 Videotéka - Půjčit film - Zapůjčené.

Jak odblokovat platby pomocí Premium SMS?

Mobilní operátor může na přání zákazníka platby pomocí Premium SMS zablokovat. Pokud je máte blokované, požádejte svého operátora, aby vám je opět povolil.

  • Zákazníci O2: Zavolejte na linku 800 33 00 76 nebo zajděte do kterékoli O2 Prodejny
  • Zákazníci T-Mobile: Doporučujeme vám vyhledat informace o Premium SMS na www.t-mobile.cz
  • Zákazníci Vodafone: Doporučujeme vám vyhledat informace o Premium SMS www.vodafone.cz

Jak funguje platba pomocí voucheru?

Placení voucherem je snadné: Při vypůjčení filmu zadáte kód voucheru, systém O2 Videotéky použití voucheru zaznamená a sníží počet filmů, které si lze na voucher ještě vypůjčit. Vouchery nejsou v prodeji, můžete je získat v rámci některé z našich promo akcí.

Platba neproběhla správně. Kam se obrátit?

Pokud potřebujete vyřešit případnou nesrovnalost v platbě za film z O2 Videotéky, záleží na použité platební metodě:

Filmy pro dospělé

Jaký obsah pro dospělé je k dispozici?

V současnosti je v nabídce O2 Videotéky přibližně 300 titulů pro dospělé z české i zahraniční produkce. Vypůjčit se je můžete zcela diskrétně a bezpečně.

Komu je obsah pro dospělé dostupný?

Z důvodu ochrany dětí a mládeže před přístupem k obsahu pro dospělé je dostupný jen registrovaným zákazníkům O2 s alespoň jednou službou, kterou platí prostřednictvím měsíčního vyúčtování (mobilní tarif, volání z pevné, internet nebo O2 TV).

Kolik filmy pro dospělé stojí?

Tituly pro dospělé stojí od 95 Kč.

Kde filmy pro dospělé ve Videotéce najdu?

Filmy pro dospělé se standardně nezobrazují z důvodu ochrany dětí a mládeže před přístupem k tomuto obsahu. Lze je procházet až po zadání rodičovského zámku.

Kde najdu rodičovský zámek?

Rodičovský zámek je standardně nastavený na 11111, změnit si ho můžete v sekci www.o2tv.cz po přihlášení v sekci Nastavení účtu. Pokud využíváte i službu O2 TV a svůj rodičovský zámek si změníte v menu O2 TV, projeví se změna i v O2 Videotéce na webu.

Jak je možné za filmy pro dospělé platit?

Z důvodu ochrany dětí a mládeže před přístupem k obsahu pro dospělé je možné za vypůjčení těchto filmů platit pouze prostřednictvím měsíčního vyúčtování za služby O2.

Bude název filmu vidět ve vyúčtování?

Ve vyúčtování nikdy neuvádíme jméno vypůjčeného filmu, takže vaše výpůjčka zůstane zcela diskrétní. Na vyúčtování se objeví pouze souhrnná položka "O2 Videotéka", která zahrnuje všechny výpůjčky za dané období.

Živé vysílání

V jaké kvalitě jsou vysílané televizní kanály?

Pro streaming živého vysílání je používána metoda tzv. adaptivního bitrate, tedy obrazová kvalita se přizpůsobuje dynamicky aktuální kvalitě datového připojení. Minimální rychlost připojení nutná pro bezproblémové sledování ve Vaší televizi je 6 Mbit/s. Na elektronickém zařízení 0,5 Mbit/s.

Jak funguje funkce StartOver (sledování právě vysílaného pořadu od začátku)?

Kromě živého vysílání naše aplikace i web umožňuje spuštění již započatého vysílání od začátku. V aplikaci posunete kurzor na začátek vysílání a na webu kliknete na tlačítko Spustit od začátku.

Jak funguje funkce Zpětné zhlédnutí?

Kromě živého vysílání naše aplikace i web umožňuje spuštění již odvysílaného pořadu až o 50 hodin zpětně. Tato funkce je dostupná pouze zákazníkům O2 TV a to v případě, že si aktivovali funkcionalitu Nahrávání při prvotní aktivaci O2 TV na svém set-top-boxu.

Jsou spotřebovaná data v rámci služby O2 TV Air započítávána do FUP?

V aplikaci O2 TV je možné přehrávání v mobilní síti i přes WiFi. V případě přehrávání v mobilní síti se jedná o standardní datový provoz, tedy je služba O2 TV Air započítávána do FUP. V nastavení aplikace je ale možné povolit přehrávání pouze přes WiFi.

Co se stane, pokud v průběhu sledování pořadu nebo filmu vyčerpám svůj FUP limit?

Před samotným vyčerpáním FUP jste většinou informováni Vaším operátorem prostřednictvím SMS. Pokud dojde k vyčerpání FUP v průběhu sledování pořadu / filmu, přehrávání se zastaví a je třeba FUP limit navýšit nebo přepnout na jiné dostupné datové připojení.

Mohu některý TV kanál zamknout, tak jako na O2 TV, abych zabránil sledování nevhodného obsahu svým dětem?

Ne, u mobilních zařízení a na webu zatím není možnost rodičovského zámku. Tuto funkcionalitu pro vás připravujeme.

V létě jedeme na dovolenou mimo ČR, na pokoji je dostupné WiFi, je možné sledovat živé vysílání i tímto způsobem ze zahraničí?

Z důvodu licenčních podmínek není bohužel možné sledovat televizní obsah mimo území ČR.

Pokud jste odpověď na svůj dotaz nenašli ani v O2 Fóru ani tady, napište nám.

V případě, že se vám film nepřehrál, přehrál se ve špatné kvalitě nebo nefungují správně titulky, dejte nám vědět. Pokusíme se problém vyřešit.

Nahlásit problém

Máte nápad, jak něco vylepšit? Je něco, co vám na tomto webu vadí a chtěli byste to jinak? Napište nám.

Poslat návrh na zlepšení